O nas

Maja Czarnecka - dziennikarka, w AFP od 1990 r. Pisała dla serwisu światowego AFP. Realizowała również materiały wideo dla AFP-TV.

Równolegle, publikowała w Libération, La Libre Belgique i Le Courrier International Współpracowała z innymi mediami francuskojęzycznymi m.in. telewizją Arte, France2, TF1. Pierwsze dziennikarskie szlify zdobywała w Radiu Zet. W latach 1992-1993 pracowała jako korespondentka Polskiej Agencji Prasowej w Sydney. 

Od maja 2019 r. pracuje w dziale fact-checkingu w warszawskim biurze Agence France-Presse. Uczestniczyła w szkoleniu z rozpoznawania dezinformacji zorganizowanym przez międzynarodową grupę śledczą Bellingcat.

Natalia Sawka - dziennikarka, autorka analiz, komentarzy i wywiadów. Publikowała m.in. w Dużym Formacie, Wysokich Obcasach, a także w dziale danych Sonar i BiQdata „Gazety Wyborczej”. Od maja 2019 r. pracuje w warszawskim biurze Agence France-Presse, gdzie zajmuje się fact-checkingiem. Odbyła liczne szkolenia z rozpoznawania dezinformacji prowadzone m.in. przez Google News Lab oraz międzynarodową grupę śledczą Bellingcat.