Zrzut ekranu z Facebooka z 18 czerwca 2019 r.

Nie, ta przerażająca atrakcja nie istnieje

Copyright © AFP 2017-2021. Wszystkie prawa zastrzeżone.

Pokazana w filmie gigantyczna wieża nie istnieje. Film to animacja wygenerowana z okazji 30-lecia koreańskiego parku rozrywki. Prawdziwa wieża jest mniej niebezpieczna.  

„Atrakcja zdecydowanie nie dla ludzi z lękiem wysokości :D” - napisał jeden z użytkowników na Facebooku.

Film był też udostępniany na Twitterze oraz za granicą w języku francuskim, arabskim i angielskim. W tej chwili ma ponad 35 mln wyświetleń. Tym sposobem mógł trafić nawet do ponad 900 tys. odbiorców.

Jednak atrakcja nie istnieje. Skąd to wiadomo? Na gigantycznej wieży można przeczytać nazwę atrakcji, czyli „Gyro Drop”. Z kolei na ukazanym w filmie budynku, który widać w prawym dolnym rogu można przeczytać słowa „Lotte World”.  To nazwa parku rozrywki, który znajduje się w Seulu, stolicy Korei Południowej.

Lotte World, zrzut ekranu z 18 czerwca 2019 r.

Mnóstwo filmów z parku rozrywki, które pokazują jak wygląda eskapada na przerażającej atrakcji, można znaleźć na Youtubie. Wieża ma 70 metrów. Po dotarciu na szczyt gondola z ludźmi spada z prędkością 100 km na godzinę.

Skąd zatem wzięło się wideo? Stworzyliśmy ten film, aby uczcić 30. rocznicę otwarcia parku rozrywki. Mieliśmy nadzieję, że może zabawić widzów stwierdził jeden z przedstawicieli Lotte World w rozmowie z dziennikarzami AFP.