To nieprawda. Łóżka są puste gdyż szpital na PGE Narodowym ponownie otworzy się 25 listopada

  • Ten artykuł jest starszy niż rok.
  • Opublikowano 18/11/2021, 13:09
  • Zaktualizowane w 26/11/2021, 10:57
  • Przeczytasz w ciągu 3 minut
  • Autor: Maja CZARNECKA, AFP Polska
Ponad osiem tysięcy użytkowników w ciągu doby udostępniło film nakręcony przez kibiców piłkarskich w szpitalu na PGE Narodowym w Warszawie. Autorzy publikacji uważają, że brak pacjentów ma być dowodem na fałszywą pandemię koronawirusa. Mówią o „Plandemii“, czyli zaplanowanej pandemii. Tak naprawdę łóżka są puste dlatego, że czekają na ponowne otwarcie szpitala, zamrożonego od maja po spadku zachorowań na wiosnę. W związku ze wzrostem zachorowań wojewoda mazowiecki zdecydował, że pierwszych sto łóżek będzie dostępnych od 25 listopada, przekazała nam rzeczniczka szpitala MSWiA w Warszawie.

„Tymczasem w szpitalu narodowym w środku PLANdemi“ - czytamy w poście opublikowanym 17 listopada na profilu Czujny na Facebooku wraz z krótkim filmem.

Image
Zrzut ekranu z posta na Facebooku z nagraniem ze szpitala na PGE Narodowym ( AFP 18.11.2021 r. / )

Wideo zostało nagrane, jak tłumaczy filmujący mężczyzna, podczas przerwy w meczu Polska-Węgry, który został rozegrany 15 listopada w Warszawie. Do internetu trafił dwa dni później i szybko zyskał tysiące udostępnień. Według programu CrowdTangle miał ponad 8,5 tys. udostępnień na Facebooku. Udostępniło go blisko sto stron i grup na Facebooku m.in. Grupa Telewizja wRealu24, Cała Polska Zjednoczona / Przebudzona Świadomość, NIEzaszczepieni - Unvaccinated, Pandemia to ściema.

„Jestesmy na Narodowym w strefie VIP, tak wygląda szpital covidowy na Narodowym (niecenzuralne słowa). Tak wygląda na Narodowym szpital!“ - mówi mężczyzna pokazując puste łóżka szpitalne. Tłumaczy, że w strefie szpitalnej pojawił się w poszukiwaniu toalety. „Tysiące łóżek!“ - mówi ironicznie, po czym wychodzi na trybuny.

Komentarze w dyskusji pod filmem nie pozostawiają wątpliwości, że nagranie odebrano jako dowód na to, że pandemia tak naprawdę jest fikcją, nie ma żadnych chorych na koronawirusa, a rządzący oszukują społeczeństwo. To jedna z popularnych teorii spiskowych, którą obalaliśmy wielokrotnie. Sieć pełna jest filmikami z rzekomo pustych szpitali. Pisaliśmy o tym w naszych artykułach (1,2).

„Dziękuję za pokazanie tego ludziom nadal okłamywani żyją w strachu…“ - napisał jeden z internautów.

„Przynajmniej wiemy, na co idą publiczne pieniądze.“ - dodał inny.

„Czysto na białym pokazane jaką scieme na codzień nam wmawiają a ludzie dalej to łykają plandemi czysty biznes. “ - dodał ktoś.

Szpital szykowany do ponownego otwarcia

– Łóżka są puste, gdyż szpital jest szykowany na ponowne otwarcie – wyjaśnił AFP 18 listopada w rozmowie telefonicznej Michał Proszowski, rzecznik prasowy PGE Narodowego.

– Zgodnie z decyzją wojewody mazowieckiego ma to nastąpić 25 listopada – przekazała AFP tego samego dnia rzeczniczka szpitala CSK MSWIA w Warszawie Iwona Kania który zarządza placówką na stadionie.

„Wojewoda wydał decyzję, w której wskazał, że szpital tymczasowy na Stadionie Narodowym powinien zacząć działanie od 25 listopada. Mówimy o uruchomieniu stu łóżek, w tym 10 respiratorowych“ – powiedziała Radiu dla Ciebie Ewa Filipowicz, rzeczniczka wojewody mazowieckiego.

Data 25 listopada wymieniona jest też na stronie rządowej.

Image
Zrzut ekranu z oficjalnej strony polskiego ministerstwa zdrowia wykonany 18 listopada 2021 roku

Operator PGE Narodowego wyjaśnia sprawę wtargnięcia na teren „zamrożonego szpitala tymczasowego CSK MSWiA“ który na co dzień wykorzystywany jest jako punkt szczepień, o czym można przeczytać w oświadczeniu.

Media m.in. Polskie Radio, PulsMedycyny, Polsat News informowały od września o ponownym otwarciu szpitala. To wynik pogarszającej się sytuacji epidemiologicznej. Jak informuje ministerstwo zdrowia w Polsce rośnie liczba zachorowań na Covid-19.

Wniosek: Twierdzenie, że film z pustymi łóżkami szpitala na PGE Narodowym jest dowodem na fikcyjną pandemię jest nieprawdziwe. Łóżka są puste dlatego tylko, że czekają na ponowne otwarcie szpitala, zamrożonego od maja po spadku zachorowań po trzeciej fali. Sto łóżek będzie dostępnych od 25 listopada, przekazała nam rzeczniczka szpitala MSWiA w Warszawie.

26 listopada 2021 Dodaliśmy brakujący podpis do zdjęcia.

Zastanawiasz się czy informacja jest prawdziwa? Napisz do nas. Sprawdzimy

Skontaktuj się z nami